Dövlet RETRO*ya girmiş


Bu hafta telekomünikasyon haftası benim için. Nihayet evime internet bağlandı hemde ilk 2 ay ücretsizmiş kampanyalısından.

Eşimle bir ay uğraştık bağlatalım diye şu mereti bugün anca geldiler. Bir ay boyunca da Galata telekomünikasyon eşrafından yemediğimiz kazık da kalmadı hani. Önce 3 aylık VINNN bağlantısını ayda 59 TL’ye yabancı pasaportlu diye eşime kazıkladılar sonra bizi KIRMIZI’dan korkar hale getiren telekomünikasyon firmamızdan “3G sınırınızı geçtiniz” diyerek birkaç yüz milyonluk telefon faturası geldi.

Neyse Merkür gezegeni bu hafta bir döngüye girmiş adı da retro imiş.

‘retro’daymışız;

Teknolojik işlerimiz iyi gitmezmiş. Bu aralar teknolojik bir şeyler almamalı kullanmamalıymışız.

Işık Koşaner’in kayıtları da bu hafta düştü internete. Yayıncısı belli değil. Ama fırtınalar kopardı etraf tarafta. Kayıtlarda kendisinin de dahil olduğu askeriye kurumunda mayınlamaların ne kadar keyfe keder yapıldığını söylüyor.

Aslında bu bir şekilde “milli askeriye”nin ne kadar keyfi bir yer olduğunun da göstergesi. Kayıtları dinleyen önüne gelen mayın döşüyor sanar. Sanki bir üstü yokmuş gibi bu erlerin, erlere atarlar hemen suçu.

Kayıtların ortaya çıkmasının ardından hemen açıklamalar geldi gerekli kurumlardan. Yeni emekli olan orgeneralin ses kayıtlarının izinsiz dinlendiği ile ilgili. Yani dinlemelerin kaynaklarına ulaşılmış ve kayıtlar dinlenmiş ve “bilirkişi” tarafından izinsiz dinlediğine kanaat getirilmiş.

Yani bilmemkaç yıl önce Işık Koşaner’in bilmemkim ile yaptığı görüşme şu anda zırt diye ortaya çıkarılabiliyor.

Hatta başbakan, açıklamalarında bu dinlemenin “Türk İstihbaratı” tarafından değil de yabancı istihbaratlar tarafından (İngiliz, İsrail, ABD) da yapılmış olabileceğini söyledi.

Yahu İngiliz, Amerikan ve İsrail istihbaratları Türkiye’de at koştururken bizim MİT ya da Milli Güvenlik ne yapıyor hiç sordunuz mu kendinize?

Çiller’in başbakanlığı döneminde yaptığı bir PKK açıklaması vardı. Sözde bir PKK helikopteri Türkiye sınırlarına girmiş bir bombalama yapıp Kuzey Irak’a geri gitmiş.

Bakın hele PKK’nin helikopteri var. Üstüne üstlük de MİT ve Milli Güvenlik ve askeriye olaydan bu bihaberMİŞ.

Bu hükümet yalanları hiçbir zaman bitmeyecek gibi. 80’lerde de böyleymiş, 90’larda da böyleydi şimdi de böyle. Aynı tas aynı hamam.

Burada kafa karıştıran bir sorum var benim.

Bir yandan bu telekomünikasyon şirketinden çat diye Işık Koşaner’in nasıl dinlendiği bilgisine ulaşabilen devlet erkanı nasıl oluyorsa Hrant Dink öldürüldüğünde çevrede çalışan baz istasyonu olmadığını savunduruyor kimilerine. Hatta şu KIRMIZI’dan korkmamıza sebep olan telekomünikasyon şirketi resmen yazı yazıp “Şişli’de gayet çekiyoruz” demiş.

Anlaşılan dövletimize göre tüm Türkiye’nin neredeyse %99.9’unu kapsama alanına alan, her yerde “4×4 çeken” şu bizim meşhur telekomünikasyon firmalarımız Ermenileri kapsama alanına almıyor. Bu yüzden de 19 Ocak 2007 günü; Şişli kapsama alanı dışında bırakılmış.

Dinlerken gayet kapsama alanına giren bizler iş tersine dönüp dinlemeler kanıt niteliği taşıdığında kapsama dışında kalmışız.

Neyse her şey bir yana diyeceğim şu

bizim dövlet hep RETROda çok belli…

* retro: Astrolojide Merkür gezegeninin ters hareket yapmaya başladığı zaman için kullanılır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s